Uranowe uszy

Oprac.Trzej elektrycerzeUranowe uszyJak Erg Samowzbudnik…Dwa potworyBiała śmierćJak Mikromił…O maszynie cyfrowej…Doradca króla HydropsaKról Grobales…Przyjaciel AutomateuszaBajka o królu Murdasie

Kosmogonik był inżynierem rozjaśniającym gwiazdy. Czerwonym, fioletowym i niewidzialnym promieniem chciał oświecić mgławicę Andromedy. Zostawił ucznia, aby pilnował niektórych gwiazd, a sam poleciał rozpalać inne. Uczeń po paru tysiącach lat czekania na Kosmogonika z nudów wrzucił puzderko z niewidzialnym promieniem do ognia. W ten sposób gwiazdy zaczęły świecić, a niektóre wybuchły. Kosmogonik przybył i ratował je, zabierając promienie i tworząc z nich planety: gazową, węglową i z najcięższymi metalami.

Za 100 mln lat miał wrócić, aby sprawdzić, jak te planety będą wyglądać. Następnie poleciał szukać swojego ucznia. Na planecie tej Aktynurii powstało państwo Palatynidów. Rządził nim ogromny Achtior, który miał wszędzie szpiegów i pastwił się nad poddanymi. W ogromnym kotle topiono pallad i platynę, a następnie wzywano naród, aby dać im nowe zbroje, które świeciły się, bo były z uranu. Promieniowały tak, jak góry w Aktynurii. Najbardziej świeciły im się uranowe uszy.Kiedy zbierali się w większej grupie, wybuchali, dlatego musieli żyć samotnie.

Młody wynalazca Pyron wynalazł telegraf bez drutu i wówczas ucieszyli się, poniważ to pozwoliło im kontaktować się ze sobą. Achtior podsłuchiwał rozmowy i jeśli tylko usłyszał podejrzane słowo np. „bunt”, natychmiast wysyłał pioruny i zabijał spiskowcówPyron stworzył własny język, w którym słowa miały inne znaczenia i w ten sposób przygotowywał bunt. Pewnego razu król przestraszył się jednego z zaszyfrowanych zdań zakodowanych przez Pyrona i uwięził go. Wszyscy byli smutni, ale wtedy wrócił Kosmogonik, który stworzył gdzieś trzy planety.

Palatynidzi uciekali od niego, bojąc się wybuchnąć. Kosmogonik spotkał w więzieniu Pyrona, z którym jednak nie mógł porozmawiać.Ruszył w góry i z kadmu zrobił nausznikirobotom. Zakładali je na uszy. Musiał na przykładzie dukatów z powłoką kadmową pokazać, że nic im nie grozi, jeśli będą się zbliżać do siebie. Następnie rozdał im dukaty z uranu, aby płacili daninę chciwemu Achtiorowi.

Kosmogonik uwolnił Pyrona. Napełniony dukatami z uranu skarbiec króla wybuchł ogromnym ogniem, 600 platynowych rąk Achtiora wyleciało w kosmos i oświetlają planetę.Po tym wydarzeniu zapanowała radość poddanych. Nowym i sprawiedliwym władcą został Pyron.

Oprac.Trzej elektrycerzeUranowe uszyJak Erg Samowzbudnik…Dwa potworyBiała śmierćJak Mikromił…O maszynie cyfrowej…Doradca króla HydropsaKról Grobales…Przyjaciel AutomateuszaBajka o królu Murdasie

10 komentarzy

Skomentuj...